BİYOMETRİK VİZE

Türkiye Cumhuriyeti vize rejimini biyometrik biçimde uygulamaya başlamıştır.

Kişisel olarak yapılan bir başvuru ile birlikte; kimlik doğrulaması, anlık biyometrik fotoğraf ve parmak izi alınması gerekmektedir.
 
Ürdün'de ikametgahın en az üç ay geçerli olması gerekir (en fazla yıllık oturum kartı olmalıdır). Ürdün'de ikametgah kartının bulunmaması durumunda başvuru yapılabilir, ancak başvuru sahibi Türkiye'den (İçişleri Bakanlığı) gelecek cevabı beklemek zorundadır (Kabul veya Red).
 
Çalışma iznine sahip olması durumunda, başvuru sahibinin sponsoru, başvuru sahibinin Ürdün'e geri döndüğüne dair sponsor tarafından imzalanmış ve bankadan kaşeli yazılı bir taahhütname yazmalıdır.
 
Ev Bakım Hizmetleri
Sponsor, ev bakım görevlilerinin harcamalarını karşıladığını ve onunla gidip döneceğine dair imzalı, bankadan kaşeli yazılı bir taahhüt getirmelidir.
 
İstihdam belgesi veya öğrenci belgesi (varsa).
 
18 Yaşından Küçük Adaylar için Gerekli Belgeler
Reşit olmayan adaylar için yukarıdaki belgelere ek olarak aşağıdaki belgeler de sunulmalıdır;
 
Eger, aile çocuğa eşlik etmiyorsa, seyahat onayı için her iki ebeveynin imzalarını taşıyan noter tasdikli bir belge ibraz edilmelidir. Ayrı yaşayan ebeveynler için boşanma kararı ile birlikte diğer ebeveynden noter onaylı belge ya da mahkeme tarafından verilen seyahat izin belgesi ibraz edilmelidir.
 
Ya da başvuru sırasında iki velinin de başvur ofisinde bulunması.

 

ARADIĞINIZI BULUN
Site içerisinde aradığınızı kolaylıkla bulun.
ARA